Přeskočit na obsah

Naučte se plavat v moři (dez)informací

Informační gramotnost v dezinformačním věku

Kurzy / Online vzdělávací program s možností získat grant

Popis kurzu

Na internetu se na nás valí nepřeberné množství informací. V rámci tohoto kurzu jste se mohli naučit porozumět zákonitostem jejich toku, tomu, jak pracují ti, kdo zprávy vytvářejí, jak funguje česká dezinformační scéna nebo proč se fake news používají v hybridních válkách. V průběhu čtyř workshopů jste se mohli naučit, jak se v informačním chaosu na síti vyznat a jak bojovat proti dezinformacím použitím pozitivních narativů. Není to tak těžké, jak by se mohlo zdát.

Svoje nápady jste pak mohli s lektorem probrat v rámci individuálních konzultací. Kromě toho účastníci mohli získat až 3 000 dolarů na svůj vlastní projekt.

Klíčová slova: Informace, dezinformace, fake news, internet, sociální sítě, online komunikace, pozitivní narativy.

ohlasy od účastníků

Přednášející jsou profesionálové, přátelské prostředí, podpora týmu, ochota ostatních účastníků podívat se jinýma očima na věc, kterou řešíte. Získala jsem mnoho užitečných informací, 100% přínos vidím právě v tématu s dezinformacemi, ten by měl být povinností pro všechny. 

                                    Pavlína Skotnicová, OVAHELP

Váš lektor

Bob Kartous

Bob Kartous

Mediální teoretik a praktik a absolvent postgraduálního studia v oblasti médií na FSV UK. Odborník na vzdělávání, ředitel Pražského inovačního institutu. Ve svém dřívějším působišti, think tanku EDUin, vytvořil koncept Auditu vzdělávacího systému v ČR. O vzdělávání publikuje v řadě českých médií. Od roku 2018 působí jako mluvčí Českých elfů, občanské skupiny zabývající se dezinformacemi v českém digitálním prostoru.