Přeskočit na obsah

pilíř 2: Vzdělávání v oblasti mediální gramotnosti

ŠKOLENÍ A PODPORA ORGANIZACÍ, PRO ZVYŠOVÁNÍ MEDIÁLNÍ GRAMOTNOSTI VE SPOLEČNOSTI

Online workshopy / networking / granty / konzultace

cíle

Cílem druhého pilíře je proškolit pracovníky a pracovnice malých a středních neziskových organizací, zástupce neformálních občanských iniciativ a knihoven v oblasti mediální gramotnosti a boji s dezinformacemi v české společnosti.

 

cílové skupiny

  • Stakeholdeři v regionech (neziskové organizace, učitelé, pracovníci s mládeží, pracovníci se seniory, knihovny…)

Popis

Proškolením účastníků rozšíříme síť školitelů v regionech, a to pomocí série online i offline workshopů, networkingových akcí, grantových příležitostí, konzultací.

Výstupem budou lokální projekty, na kterých budou účastníci v průběhu pracovat, a to za podpory lektorů a odborných konzultantů.

Díky workshopům přispějeme ke zvyšování mediální gramotnosti a boji s dezinformacemi v české společnosti – a to zejména v regionech prostřednictvím místních stakeholderů.

Garantka

Aneta Bednářová

Aneta Bednářová

Vystudovala komunikační studia na Karlově univerzitě, zabývá se výzkumem médií, mediální gramotností, dezinformacemi a kritickým myšlením. Zakladatelka a ředitelka organizace Genesis, která se zabývá vzděláváním mládeže a dospělých. Již 8 let profesionální lektorka v českém i mezinárodním prostředí, spolupracuje s českými a zahraničními školami, médii a neziskovými organizacemi. Aktivně se angažuje v ochraně lidských práv, zejména v Mexiku, kde sama žila.